Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

Kiedy i kto

06-10-2017 " Reminiscencje Danielki 2017"

PDF Drukuj Email

wspomnienie_danielka"Wspomnienia z Danielek"

Jak sama nazwa wskazuje będziemy wspominać festiwale na Danielce ten tegoroczny który jeszcze ciągle brzmi nam w uszach ale także te z lat ubiegłych. Wystąpią w kolejności pojawiania się na naszej scenie zespół "Wbrew Pozorom", Tomasz Olesiński i Mateusz Ulczok oraz Tomek Lewandowski i Piotr Bzowski. Zaczniemy od powiewu młodości ( 6 młodych zdolnych dziewczyn ) czyli zespołu "Wbrew Pozorom" laureata tegorocznej Danielki ( wyróżnienie oraz nagroda Stowarzyszenia Chałupy ). Następnie na scenie pojawi się zaprzyjaźniony z festiwalem bard z gitarą Tomek Olesiński którego wspomagać będzie na akordeonie Mateusz Ulczok. Tomek zaprezentuje w dużej mierze autorski program że swojej świeżo wydanej płyty. Na deser dwóch przystojnych dojrzałych facetów Tomek Lewandowski oraz Piotr Bzowski czyli duet który od niedawna zdecydował się na wspólne granie. Z obydwoma wiążą się wspomnienia z dawnych Danielek tych sprzed reaktywacji.Tomek jest laureatem ostatniej Danielki przed długą przerwą ( rok 1991 ) jako nagrodę otrzymał między innymi zaproszenie do konkursu nocnego na kolejnej Danielce. No i musiał trochę poczekać bo dopiero po 22 latach w roku 2013 udało się zrealizować obietnicę recitalu w koncercie nocnym.Co do występu u nas też się musiał sporo naczekać ale nareszcie się udało i będzie mógł zaprezentować swoje piosenki także te z niedawno wydanej płyty. Drugi z duetu czyli Piotr Bzowski jest laureatem grand prix Danielki w 1989 roku występował wtedy w zespole " Się Jakoś nie Klei". Zawsze opowiada że wygrany na festiwalu kolorowy ( lampowy ) telewizor trudno było dowieść do domu środkami państwowej komunikacji. Piotr jest zdolnym solowym gitarzystom a także autorem piosenek który chyba bardzo nas polubił bo będzie to jego trzecia tego roku ( rekord) wizyta w Leśniczówce. Jego gitara ubarwiała wspaniałe koncerty Pawła Orkisza oraz Krzysia Jurkiewicza.

Serdecznie zapraszam tym razem czeka nas szeroka paleta różnych dźwięków tak wielkiej ilości wykonawców w jednym koncercie dawno u nas nie było.

Do zobaczenia w Leśniczówce

Marek

 

17.11.2017 ( piątek ) Łukasz Jemioła

PDF Drukuj Email

17.11.2017 ( piątek ) Łukasz Jemioła

 

26.01.2018 ( piątek ) "Bez Idola"

PDF Drukuj Email

26.01.2018 ( piątek ) "Bez Idola"