Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

Marek Biniek

Marek Biniek

Moja przygoda z gitarą i piosenką trwa od końca lat 70 ubiegłego wieku. Jako licealista dotarłem do CHATKI STUDENCKIEJ NA ROGACZU i tam złapałem bakcyla grania na gitarze.  W trudnych początkach zmagań z instrumentem bardzo pomogli mi Jano Mościcki i Zdzichu Szczypka.

W 1984 roku miał miejsce mój festiwalowy pierwszy krok, uwieńczony w dodatku sukcesem, jakim było zdobycie wraz z zespołem PROWIZORKA pierwszej nagrody za najlepszą piosenkę II TURYSTYCZNEGO FESTIWALU PIOSENKI STUDENCKIEJ ROGACZ’84.

Od tego momentu jeszcze parokrotnie miałem zaszczyt bycia wyróżnionym przez jurorów PIOSTURU, DANIELKI, czy GIEŁDY w Szklarskiej Porębie.

W pierwszej połowie lat 90 związany byłem jako wykonawca i juror z franciszkańskim festiwalem EKOSONG. W roku 1992 za namową i przy wsparciu Krzyśka Myszkowskiego nagrałem w łódzkim ŻAKU moje piosenki i wydałem je na kasecie zatytułowanej „NI W PIĘĆ NI W DZIEWIĘĆ”. Jednocześnie miałem również przyjemność wystąpienia w kilku lokalnych stacjach radiowych, a w roku 1996 udało mi się zagościć na szklanym ekranie w programie z cyklu KWIATY NA KAMIENIACH zrealizowanym przez telewizję regionalną w Katowicach.

Obecnie, za sprawą Marka Łukaszczyka, który towarzyszy moim piosenkowym wyczynom od pamiętnego ROGACZA, mogę występować dla Państwa, przy okazji naszych spotkań w LEŚNICZÓWCE.