Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

2011-05-13 ANDRZEJ MRÓZ + KOCIOŁEK i Duet ISOLA

Spotkanie z piosenką 13.05

Tym razem spotkanie miało dwa oblicza. Na początku duet ISOLA wprowadził na estradę leśniczówki powiew młodości. Dwie bardzo młode dziewczyny, wspomagane na gitarze przez „nieco starszego” Wojtka Królewskiego (brawa), zaprezentowały się w bardzo urozmaiconym repertuarze, obok kilku piosenek z kręgu krainy Łagodności (piosenki SDM-u oraz Joanny Pieczary) pojawiły się także utwory U2 i Stinga.

Dziewczyny dopiero zaczynają swoją przygodę z piosenką i ciekawe, jak się potoczą ich dalsze losy. Ja z koncertu najbardziej zapamiętałem zaśpiewaną razem z publicznością na bis piosenkę Asi Pieczary, szczególnie, że najgłośniej na widowni śpiewała sama autorka (mam nadzieję, że był to zwiastun solowego występu w Leśniczówce).

W drugiej część powiało wiatrem od Turbacza. Andrzej Mróz i grupa „Kociołek” wykonali wiele pieśni z kręgu klasyki piosenki turystycznej, w tym sporą część, co szczególnie mnie cieszy razem z widownią. Muszę dodać, że tym razem cennym elementem koncertu, okazał się palący kominek, który pozwolił wszystkim poczuć się jak przy ognisku i przeniósł zebranych  (niestety tym razem tylko wirtualnie) w zaczarowany świat górskich szczytów.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim zaproszonym gościom, oraz wam drodzy widzowie i do rychłego zobaczenia, na kolejnych spotkaniach.

Marek Ł

Więcej o "Kociołku" przeczytasz tutaj a  o "ISOLA" tutaj