Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

Dokąd się śpiewa

Marek Łukaszczyk

Jak już pewnie wiecie (zwłaszcza ci którzy regularnie bywają w Leśniczówce ) nie było i nie jest moim zamiarem robienie z tego miejsca sali koncertowej. Nasze wspólne spotkania mają i będą miały charakter wspólnego śpiewania (muzykowania) w którym pomagają nam zaproszeni goście (skądinąd czołowi przedstawiciele nurtu piosenki nieobojętnej) oraz stali grający bywalcy. Jak zapewne wiecie (a są na to podobno dowody medyczne) śmiech i śpiewanie znakomicie wpływa na nasze dobre samopoczucie i ma nawet podobno właściwości lecznicze (odmładzające). Dlatego, jeżeli już znajdziecie się w Leśniczówce, nie bójcie się wziąć czynnego udziału w naszych spotkaniach. Wiem o tym, że nie każdy z was zostanie wokalistą na światowym poziomie ale próbować trzeba.

Na koniec chciałbym przytoczyć słowa wspaniałego czeskiego barda Jarka NOHAVICY „ dokud se zpívá ještě se neumřelo (Dokąd się śpiewa jeszcze się żyje i trwa )”