Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

Grzegorz Bukała

 

Grzegorz Bukała w LeśniczówceGrzegorz Bukała

kompozytor, dziennikarz, autor tekstówAutor, kompozytor, wykonawca. Założył i przez wiele lat był jednym z liderów zespołu Wały Jagiellońskie.

Niezależny dziennikarz (Polskie Radio PR III, TVP, prasa regionalna), producent telewizyjny. Debiutował na estradzie 
w 1974 r.
Zdobył I Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1978 r., a wraz z Wałami Jagiellońskimi nagrody: dziennikarzy w 1978 i publiczności w 1983r. oraz jedyną w historii tego festiwalu nagrodę „Solidarności” tzw. „Złoty Kafel” w1981r. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 
Wraz z zespołem nagrał trzy winylowe płyty długogrające (tzw. long-play), o łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, z których dwie uzyskały tytuł „złotej”. W zeszłym roku wydał pod egidą III programu Polskiego Radia pierwszą płytę autorską „Pocztówki z Macondo”.
Zobacz relację z koncertu Grzegorz w Leśniczówce  tutaj
list przesłany do nas przez Grzegorza Bukałę

Marku drogi

i Wy - Bywalcy nocnych spotkań z „Przydrożnymi Pieśniami”

!

Po pierwsze - cieszę się niezmiernie, że w sercu Chorzowa jest takie magiczne miejsce jak „Leśniczówka” i że leśną głuszą trąci czemuś

nie tylko z powodu swej nazwy.

Po drugie - jestem niewymownie wdzięczny, że zaprosiliście mnie

do siebie i tyle czasu poświęciliście moim muzycznym wynurzeniom

w temacie życia, bycia i picia we właściwym towarzystwie.

I po trzecie - gratulacje z powodu jubileuszu wraz najserdeczniejszymi życzeniami wszelkiej pomyślności i wielu, wielu wspaniałych wieczorów z pieśniami, które kochacie.

No i po czwarte - żebyśmy się jeszcze kiedyś w tych przepięknych

okolicznościach przyrody spotkać mogli.

Grzegorz Bukała - grajek przydrożny